Rugby: România – Rusia 22-20 în Rugby Europe Championship

civic press

Stejarii au învins Rusia cu rezultatul de 22-20  pe stadionul Municipal din Botoșani, în cea de-a patra etapă contând pentru Rugby Europe Championship, după o partidă în care rușii au dat o replică consistentă chiar dacă au avut doi jucători eliminați temporar de-a lungul primei reprize, potrivit frr.ro.

Au marcat: Eseu de penalizare, Vlaicu-3lp, Melinte-2lp respectiv Artemyev-e, Selskii-e, Vavilin-e, Gadzhiev-e
Cartonașe galbene: Davydov, Selskii

România:
1. Constantin Pristăvită (CSM Știința Baia Mare)
2. Eugen Căpățînă (Timișoara Saracens)
3. Alexandru Țăruș (Sale Sharks)
4. Johan Van Heerden (Perpignan)
5. Marius Antonescu (Colomiers)
6. Andre Gorîn (Massy)
7. Adrian Ion (C) (CSM București)
8. Cristi Chirica (CSM Știință Baia Mare)
9. Florin Surugiu (CSA Steaua)
10. Florin Vlaicu (CSM București)
11. Ionuț Dumitru (CSA Steaua)
12. Tangimana Fonovai (CSM București)
13. Nicolas Onutu (CSM București)
14. Vlăduț Zaharia (Timișoara Saracens)
15. Marius Simionescu (Timișoara Saracens)

Rezerve:
16. Ovidiu Cojocaru (CSM Știința Baia Mare)
17. Iulian Hartig (CSM București)
18. Alexandru Gordas (CSM București)
19. Ionuț Mureșan (Timișoara Saracens)
20. Dorin Lazăr (Timișoara Saracens)
21. Alexandru Țiglă (CSM Știința Baia Mare)
22. Ionel Melinte (CSA Steaua)
23. Vlăduț Popa (Timișoara Saracens)

Antrenor principal: Marius Tincu

Rusia
1. Andrei Polivalov (VVA Saracens)
2. Stanislav Selskii (Yenisey)
3. Vladimir Podrezov (VVA Saracens)
4. Andrey Ostrikov (Sale Sharks)
5. Andrei Garbuzov (Krasny Yar)
6. Anton Sychev (Metallurg)
7. Tagir Gadzhiev (Kuban)
8. Nikita Vavilin (Slava Moscova)
9. Dmitri Perov (VVA Saracens)
10. Yuri Kusharev (Krasny Yar)
11. Mihail Babaev (VVA Saracens)
12. Dmitri Gerasimov (Yenisey)
13. Vladimir Ostroushko (Kuban)
14. German Davydov (VVA Saracens)
15. Vasily Artemyev (C) (Krasnyn Yar)

Rezerve:
16. Evgenii Matveev (VVA Saracens)
17. Evgeny Mishechkin (Slava Moscova)
18. Innokentiy Zykov (Yenisey)
19. Bogdan Fedotko (Krasny Yar)
20. Vitaly Zhivatov (VVA Saracens)
21. Alexey Scherban (Yenisey)
22. Ramil Gaisin (Yenisey)
23. Viktor Kononov (Yenisey)

Antrenor: Lynn Jones

Arbitri: Thomas Charabas-Luc Ramos, Cyrille Le Gall(toți Franța)

Print Friendly, PDF & Email
Dacă ți-a plăcut articolul, premiază-l cu un like 🙂
Recomandate
Duminică,  Sala Sporturilor din Focşani, a găzduit turneul Final Four…
error

Dacă ți-a plăcut, dă-ne un like. :)